Четвер, 02.05.2024, 15:42
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Розробка уроку з етики для 5 класу на тему:"Що таке мода і стиль."

Тема : Що таке мода і стиль

Мета: роз»яснити учням те, що одяг є виявом індивідуальності; розвивати  вміння підбирати стиль одягу який відповідає характеру; виховувати повагу до модних вподобань людей.

Обладнання і матеріали: вислови та ілюстрації до теми.

Тип уроку: Комбінований

 

Хід уроку:

1.    1. Організаційний момент

Привітання вчителя, створення позитивно-емоційного настрою у класі.

 

2.    Актуалізація опорних знань і вмінь учнів 

Перевіряю засвоєння минулої теми за допомогою фронтальної бесіди.

(вибірково перевіряю виконання д/з).

 

3.    Вивчення нового матеріалу:

 

Розглядаємо малюнок. Що зображено на ньому?

Які емоції переповнюють дітей?

28-1e.jpg

Богданко від самого ранку не в гуморі. Ще б пак! Сьогодні він має йти на день народження до однокласника Максима. Вони товаришують із першого класу, але останнім часом із Максимком, думає Богдан, коїться щось незбагненне. Мало, що запросив на святкування й дівчат, так іще нагадав, щоб усі вдяглися пристойно: мовляв, чекає сюрприз. До всього ще й мама у відрядженні... А тато? Тато зауважив, що нарешті випала нагода самому навести лад у шафі. Доведеться телефонувати Олесі.
-    Олесю, привіт, - невесело почав розмову Богдан. - Ти випадково не знаєш, про який сюрприз торочив Максим?
-    Гадки не маю. А що тебе турбує? Прийдемо, побачимо.
-    Так то воно так. От тільки не зрозуміло, до чого тут мій зовнішній вигляд.
-    То ти про це? - засміялася Олеся. - Думаю, що Максим у тій само ситуації, що й ти. Це мама з бабусею його заінтригували, сподіваючись, що, може, він стане ірохи чепурнішим.

Завдання 1:
Які ситуації, па нашу думку, потребують «особливого» одягу? ' Чи можна оцінювати людину за її одягом?

1. Чому одяг є виявом індивідуальності
До одягу люди завжди ставилися з пильною увагою. Вам, безперечно, доводилося бачити українське національне вбрання: багате на елементи костюма та оздоблення, яскраве й святкове. В Україні споконвіку казали: «Шануй одежу в дворі, вона тебе в людях». Таке ставлення до одягу цілком виправдане. Адже одяг - це те, у чому ми йдемо поміж люди. У давні часи елементи одягу наділяли магічною силою: так, в українців значення оберегів мали вишита сорочка, віночок, хустка. Вважалося, що кольори та візерунки вишивки можуть захистити від недоброго ока, хвороб. Саме тому одяг завжди мав бути чистим та охайним. Недбале ставлення до власного одягу й нині сприймають як неповагу до себе.
В усі часи за допомогою одягу люди прагнули справити враження на інших, тож намагалися, виготовляючи або вибираючи собі вбрання, сповнити його рисами, що промовляли б про їхню вдачу або, навпаки, приховували б її. Ця особливість одягу зберігається й дотепер.

Завдання 2:
Роздивіться малюнок із зображенням традиційного українсь кого вбрання та сучасного. Що в одязі змінилося, а що лишилося незмінним?

28-2e.jpg

Завдання 3:
Роздивіться малюнок із зображенням традиційних костюмів різних народів. Які особливості способу життя цих народів втілені в костюмах? Чому, на вашу думку, традиційний одяг вельми цікавить істориків?
 


Завдання 4:
Намалюйте своє улюблене вбрання. Поясніть, чим воно вам до смаку.

28-3e.jpg
Із зображених елементів одягу скомпонуйте костюм для себе. Поясніть, як ви розумієте слово «личить».
Чому традиції українського народу передбачають дбай-ливе ставлення до одягу? Які народні традиції, що стосуються одягу, вам відомі?

2. Що таке мода і стиль
З плином часу ставлення до одягу помітно змінюється. По-перше, в минулі часи в одязі найбільше важили традиції. Ви вже знаєте, що таке звичай, тож можете пояснити, чому національні костюми різних народів називають традиційними. Саме силою звичаю можна пояснити особливості національного вбрання кожного народу й те, що воно не змінювалось впродовж століть. Що ж до сьогодення, то навіть кілька хвилин перегляду теленовин переконують, що сила звичаю більше на одяг не поширюється. люди всього світу вдягнуті в джинси й светри, ділові або спортивні костюми... Переглядаючи фільм, знятий 20 ЗО років тому, ми по зможемо визначити за одягом, де саме цей фільм знімали. А от вік стрічки - за довжиною спідниць на акторках, формою комірів та взуттям - визначити можна. Щоправда, для цього треба бути обізнаним з розвитком моди. Отже, нині не звичай, а мода справляє вирішальний вплив на одяг.
Мода (від латинського «міра», «спосіб», «образ») -нетривале панування певного смаку в одязі та інших сферах життя.
Уважно прочитавши тлумачення слова «мода», ви помітили, що мода характеризується нетривалістю, непостійністю. За цими ознаками вона є протилежністю поняття «звичай».
Хоч паростки моди були помітні й за давнини, все ж мода підносно молода - їй лише кілька сотень літ! Спочатку вир моди захопив заможнішу частину суспільства. Сьогодні мода - це стихія великого міста, гомінких вулиць, заюрмлених майданів. Вона впливає не тільки на одяг, а й на книжки, музику, ужиткові речі, кінофільми, розваги тощо.
Часто зі словом «мода» вживають слово «стиль». Вам, безперечно, доводилося чути вислови «модний стиль», «сучасний стиль». А ще кажуть «стиль спілкування», «стиль керівництва» і навіть «стиль триматися». Наведені приклади дають змогу зрозуміти слово «стиль», що стосується, на відміну від моди, особливого, неповторного, індивідуального. Отже, мода - для всіх, стиль - для окремої людини. Щоб відповісти на запитання «Що означає бути модно вдягненим?», варто замислитися над гаслом сучасної моди: «Модно - це передусім стильно». Тобто, модно вдягнена та людина, яка має власний стиль одягу. А це означає, що одяг повинен відповідати зовнішності, характерові, смакам людини.
Коли одяг відповідає зовнішності, кажуть, що він личить (до лиця), або пасує.

Завдання 6:
Як по-вашому, має виглядати стильно вдягнена людина? Чим вона відрізняється від інших? Чи може така людина виглядати неохайно, непривабливо? Поділіться своїми думками з
іншими.
Що таке мода? Чим модний одяг відрізняється від традиційного? Чому сучасний одяг у більшості країн є схожим? Що таке діловий стиль одягу? Який одяг визначає спортивний стиль?

3. Чи є відповідність між віяннями моди та етикетом
Хоч як швидко змінюється мода на одяг, сучасний етикет загалом байдужий до неї. Правила етикету, як ви знаєте, радять дотримуватися міри в усьому. Стосовно одягу ця міра виявляється в таких поняттях, як «доречність», «зручність», «сполучуваність елементів одягу», «гармонія кольорів». Правила щоденного етикету вимагають лише, щоб одяг був чистим та охайним. Усе решта - це справа кожної людини. Щоправда, ви завжди повинні пам'ятати, радять довідники з етикету, що не всі люди поділяють таку думку. Тож, якщо ви не любите привертати до себе увагу, зважте на те, у що саме вдягаються інші в кожній конкретній ситуації. Приміром, вирушаючи в похід, не варто вдягати святкову сукню чи діловий костюм. Ідеться не лише про те, що подумають про вас інші. Справа в тім, чи зручно вам буде на природі в такому одязі. З-поміж етикетних порад є й така: якщо, збираючи товариство, ви хочете, щоб усі почувалися комфортно, попередьте, у якому вбранні краще бути -буденному, святковому тощо. Отримавши таке попередження, людині краще зважити на нього. Тоді і гості, і господар залишаться задоволеними.
Пам'ятайте також і про те, що викладені вище міркування стосуються щоденного, приватного життя - тобто спілкування в родині, з друзями тощо. Бо сьогодні є сфери, де вимоги до одягу суворіші. Так, є етикет ділового одягу. Він передбачає, яким має бути діловий костюм для різноманітних ситуацій - офіційних церемоній, зустрічей, переговорів тощо.

Завдання 7:
Намалюйте веселку. Поміркуйте, з яким настроєм у вас асоціюється кожен її колір? Чи впливає ваш настрій на вибір кольору одягу?

4. Коли одяг — не тільки особиста справа
Про те, що офіційне спілкування доволі часто накладає певні обмеження на одяг, ви добре знаєте. Приміром, ідучи до школи, ви вдягаєте шкільну форму. Дехто вважає, що форма школярам непотрібна: мовляв, кожна людина повинна вміти змалку давати собі раду з одягом. Хоч це й справді так, проте у випадку з формою вирішальне значення має думка, що не людина має служити одягові, а одяг людині. Нерідко школи затверджують обов'язкову форму, вважаючи її за елемент шкільної емблеми: за формою впізнають учнів різних шкіл. Варто зважати й на те, що часом дитячий одяг є предметом хизування, оскільки не всі родини мають однаковий добробут. Обов'язкова шкільна форма дає змогу кожному учневі почуватися комфортно, привчаючи помічати за одягом особистість.
На уроках фізкультури обов'язковим є спортивний костюм. Такий одяг називають спеціальним. Використання спеціального одягу в різних професіях зумовлене неоднаковими причинами, але спільною є вимога, щоб одяг для роботи був зручним.


4. Узагальнення знань і вмінь учнів
Завдання 9:
За допомогою уявного мікрофона доповніть речення: «Я думаю, що школярі повинні носити шкільну форму, бо...» Порівняйте висловлені під час обговорення думки.
Назвіть професії, де використання спеціального одягу є  обов'язковим. Чилм це можна пояснити?
Чому кажуть, що одяг є виявом індивідуальності?
Як в одязі виявляються мода та стиль? Якими є етикетні правила в одязі? Навіщо існує спеціальний одяг?

Завдання 10.
. Розпитайте в мам та бабусь, що було модним 10, 20, 30 років тому? Поміркуйте разом з ними, чому мода змінюється?

5. Підсумки уроку

Що корисного ви взяли для себе з цієї теми?

Оцінювання учнів.

6. Надання та роз»яснення домашнього завдання

Завдання 4, стр. 209.-письмово.


 

 

Категорія: Мої статті | Додав: НадіяВасилівна (25.03.2015)
Переглядів: 6733 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar